Na co zwrócić uwagę kupując dom szeregowy?

Znudziło ci się mieszkanie w bloku? Wiadomo, że dla jednych jest ono bardzo niewygodne, zaś dla drugich to najlepsze wyjście. Ma ono bowiem swoje wady i zalety. Zwykle bloki stoją w miastach, musimy więc znosić ciągły hałas, wdychać powietrze zanieczyszczone spalinami oraz mieć świadomość tego, że nie będziemy mieć swojego ogródka, a miejsca zawsze będzie za mało. Jednak w przypadku takiego mieszkania nie musimy martwic się o opał na zimę tak jak ci, którzy mają własny dom.

Kupno własnego domu

Dlatego, jeśli męczy cię mieszkanie w bloku, warto rozpatrzeć możliwość przeprowadzki do domu. Jednak trzeba się liczyć z kosztami kupna lub wynajmu, które do małych nie należą. Dobrym wyjściem może być sprzedaż dotychczas zamieszkiwanego lokum, ale okazać się może, że to o wiele za mało jeśli jeszcze doliczymy opłatę za działkę. Innym więc rozwiązaniem może być kupno domu szeregowego. Nie mają zwykle one wielkiej działki i nie są postawione na odludziu. Mamy także dostęp do miasta, a co najważniejsze są one tańsze, gdyż jest to połączenie kilu domów razem. Jednak kupując taka nieruchomość musimy zwrócić uwagę na kilka aspektów.

Ważne kwestie podczas kupna

Domy szeregowe staja się bardzo popularne. Najczęściej ulokowane są one na obrzeżach miast, czyli mają doskonałe położenie. Co więcej, są ona znacznie tańsze od domów wolnostojących, a komfort zamieszkiwania w nich jest tak samo duży. Weźmy jednak pod uwagę, że takie mieszkanie w domu szeregowym nie każdemu może się spodobać. Mowa tutaj o bliskich sąsiadach, których mamy po obu stronach nieruchomości. Jeśli jednak taka sytuacja nam nie przeszkadza, to możemy być bardzo zadowoleni z takiej nieruchomości. Możemy się bowiem cieszyć duża powierzchnią, własnym ogródkiem, miłym otoczeniem , ale także łatwym dojazdem do miasta. Weźmy pod uwagę to, że dom szeregowy o metrażu 138 m2 z działka 261 m2 możemy mieć już w cenie trzypokojowego mieszkania.

Na co więc powinniśmy zwrócić uwagę w przypadku kupna takiego domu? Przede wszystkim powinien być on funkcjonalny. Bardzo ważna w takim wypadku jest odpowiednia akustyka pomieszczeń. Powinna być także zapewniona intymność wzrokowa. Mowa tutaj o płocie oddzielającym poszczególne działki. Istotne jest także odpowiednie naświetlenie budynku, gdyż należy opamiętać o tym, że do dyspozycji są tylko dwie ściany zewnętrzne. Dobrze także jeśli w pobliżu są parki, place zabaw i sklepy.

Kategorie: kupno domu,