Jak szybko sprzedać dom? Cz. 2


Mieszkasz na wsi? Jednym takie położenie się podoba, innym zaś nie. Wynika to z tego najczęściej z dostępności sklepów, miejsca pracy, szkół i uczelni. Mimo iż, mamy , mnóstwo zieleni, czyste powietrze, własny ogród, a także ogromną ilość miejsca, to może nam się nie podobać taka lokalizacja. Co więcej , posiadając własny dom, trzeba martwić się o opał na zimę, codziennie palić w piecu, aby była ciepła woda i grzejniki. Innym wyjściem jest kupno domu w mieście. Rozwiąże to problem położenia, ale nadal nie będziemy mieć ogrzewania z miasta.

Dlatego, najlepszym wyjściem może być mieszkanie w mieście w bloku. Mamy wtedy dostęp do wszelkich rozrywek, pracy, uczelni, przedszkoli, a także sklepów. Trzeba jednak brać pod uwagę to, że mamy z każdej strony sąsiadów, którzy mogą w nocy hałasować, a jeśli lubmy zwierzęta to możemy nie mieć możliwości ich trzymać w takim miejscu. Co więcej trzeba się przygotować na wydatek, aby takie mieszkanie kupić. W takim wypadku najlepiej jest sprzedać dom. Ale jak zrobić to w miarę szybko i skutecznie?

Sprzedajemy dom – porady

Zastanówmy się najpierw od czego w ogóle zacząć. Przede wszystkim , najpierw zweryfikujmy atrakcyjność naszej nieruchomości na rynku. Tak więc nie bierzemy pod uwagę wartości sentymentalnej, ale odcinamy się od emocji i podejmujemy decyzję ostateczną. Analizując stan domu pod sprzedaż należy zweryfikować jego stan prawny, zorientować się, czy nie ciągnął się za nim jakieś niedokończone sprawy, które są związane np. z budową nieruchomości. Pamiętaj, że bardzo małe szanse są na sprzedaż jeśli występują problemy techniczno-prawne.

Ogłaszanie sprzedaży

Pomyślmy teraz gdzie ogłoszenie umieścić o sprzedaży domu. Nie sprzedajmy domu z kilkoma biurami pośrednictwa. Jeśli kilka biur na raz zgłasza ten sam dom, to powstaje potężny natłok in formacji, które klientom jedynie przeszkadzają. Co więcej takie biur a nie angażują się bardzo w sprzedaż. Lepiej zgłosić się do jednego, który wie, że otrzyma za swoją prace wynagrodzenie, które zależne będzie od tego czy sprzeda nieruchomość. A co jeśli praca pośrednika nie przynosi efektów? Sprawdź wtedy czy na pewno do odpowiedniej grupy docelowej oferta została skierowana. Warto przeprowadzić analizę podjętych działań.

Kategorie: sprzedaż domu,