Jak szybko sprzedać dom? Cz. 1


Znamy na pewno takich ludzi, którzy chcą mieszkać na wsi, jak i takich, którym marzy się żywot w mieście. Zwykle przeprowadzka do miasta wynika z racji studiowania czy zmiany pracy. Niekiedy dojazd jest znacznie utrudniony szczególnie w zimie. Dlatego też, wolimy mniejsze mieszkanie, ale nie jeździć codziennie do pracy kilkadziesiąt kilometrów. Jednak w przypadku mieszkania w bloku trzeba liczyć się z kilkoma kwestiami jak np. hałas. Nie będziemy także oddychać świeżym powietrzem, a miejsca w lokum jest znacznie mniej.

Skuteczne rozwiązanie

Jednak niekiedy nie mamy innego wyjścia. Jeśli mieszkamy aktualnie na wsi i chcemy kupić mieszkanie, to zapewne dom będzie trzeba sprzedać. Można także zdecydować się na wynajem mieszkania, a dom także wynająć. Musimy się jednak liczyć z tym, że będziemy woleli mieć mieszkanie na własność. Zostaje nam w takim wypadku sprzedaż domu. Z zysków będziemy mogli opłacić mieszkanie. A z racji, że domy są znacznie droższe zostaną nam jeszcze środki na ewentualny remont. Jednak sprzedaż domu to nie taka prosta sprawa. Aby jak najszybciej znaleźć nabywcę, trzeba wiedzieć co jest najważniejsze oraz czego unikać.

Umiejętna sprzedaż domu

Przede wszystkim musimy pamiętać, że im większy dom, tym trudniej będzie go sprzedać. Zbyt dużą popularnością nie cieszą się także domy wielopokoleniowe, będące w złym stanie, posiadające wady techniczne jak np. uszkodzenie dachu, murów czy wszechobecny grzyb. Uciążliwi są siedzi też nie są mile widziani. Jaki więc dom najłatwiej sprzedać? Taki, który ma kilka lat, jest nowy, ładnie wykończony i położony w dobrej lokalizacji. I przede wszystkim, nie wymaga on wkładu finansowego. Pamiętajmy także , aby nie podawać niebagatelnych cen, gdyż dom w takim wypadku nie zostanie kupiony.

Na rynku możemy znaleźć zarówno klientów, którzy szukają tylko i wyłącznie niskiej ceny, a stan ich nie obchodzi jak i takich , którzy planują mieszkanie długoterminowe. Ci drudzy pod uwagę biorą wszelkie aspekty jak cena, estetyka, stan techniczny, atrybuty oraz logistyka. Weźmy pod uwagę także to, że znacznie łatwiej jest sprzedać dom w lecie. Wtedy bowiem najwięcej osób myśli o własnej działce. Dlatego warto wystawić ogłoszenie w okresie od marca do października, ponieważ mamy wtedy największe szanse na sukces. Oczywiście zdarza się tak, że niektórzy szukają domu późna jesienią czy zimą, jednak najczęściej wpływ na to ma sytuacja finansowa.

Kategorie: sprzedaż domu,