Ubezpieczamy nieruchomość – na co zwrócić uwagę?

Mieszkasz w mieście? Jeśli tak, to na pewno w lecie marzysz o tym, aby odetchnąć świeżym powietrzem, które nie będzie pachnieć spalinami tysiąca samochodów. Dlatego też, bardzo często osoby zamieszkujące miasta wyjeżdżają na wakacje na wieś, do ciepłych krajów, nad morze czy w góry. Nie każdy jednak takową możliwość ma, a nawet jeśli, to może się okazać, że lato jest za krótkie i wolelibyśmy zostać w takim miejscu na stałe.

Najlepszym wyjściem jest kupno nieruchomości na wsi. Jednak na taki cel trzeba mieć odpowiednią kwotę pieniędzy, która do małych nie należy. Jednak, w takim wypadku wyjściem jest albo sprzedaż mieszkania w mieście, albo kredyt . Jeśli chcemy mieć zyski nie tylko po spłaceniu kredytu z mieszkania, ale także potem, to lepszą opcją jest wynajem. Wtedy też, pieniądze od lokatorów, będą przekazywane na spłatę kredytu. Po kilku latach kiedy już należność zostanie uregulowana, a pieniądze z najmu trafiają już wtedy do naszej kieszeni. Tak jak znalezienie chętnych na wynajem domu zapewne nie będzie trudne, tak kupno domu już tak. Co więcej, musimy pomyśleć o bardzo ważnej kwestii jaką jest ubezpieczenie nieruchomości od wszelkich wypadków oraz niespodziewanych zdarzeń losowych.

Rzetelny ubezpieczyciel

Aby dobrać odpowiedniego ubezpieczyciela, trzeba przyjrzeć się każdemu po kolei i ocenić opłacalność oferty każdego z nich. Zapoznaj się wiec z kwestiami, na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru ubezpieczyciela. Pierwszorzędną kwestia w przypadku takiego typu polisy jest ubezpieczenie od pożaru, ognia oraz innych losowych zdarzeń. Jednak podane zdarzenia losowe, są w każdej ofercie inne. Jedne zawierają powódź, upadek drzewa czy przepięcie, a w przypadku innych, takie opcje musimy dokupić. Zwróć także uwagę jaka skala huraganu jest brana pod uwagę u ubezpieczyciela.

Bierz pod uwagę wszelkie niebezpieczeństwa

Tak, jak sam ogień wyrządza wiele szkód, tak dym, akcja ratownicza i gaszenie go, może spowodować równie duże straty. Powinno być to wiec w ubezpieczeniu zawarte. Sprawdźmy także jaka jest definicja zalania nieruchomości, ponieważ może być ona różna tak jak w przypadku huraganu. Pamiętaj, że powódź , a zalanie, to dwie różne kwestie. Bardzo często, jest ona w osobnym pakiecie, który musimy dokupić. Zwróć uwagę na wartość odtworzeniową oraz wartość rzeczywistą. W przypadku pierwszej, dostaniesz taka kwotę, aby utracone rzeczy, można było odzyskać w postaci takiej samej. W przypadku drugiej opcji, kwota będzie mniejsza, ponieważ pod uwagę brana jest aktualna cena oraz jej spadek w przypadku urządzeń i materiałów.

Kategorie: kupno domu,