Budowa domu z keramzytu

Chciałbyś mieć w końcu własny dom? Najczęściej poszukujemy takiego, który jest ulokowany w jakiejś miejscowości pełnej zieleni, łąk oraz z dobrym dojazdem do pracy. Jednak zdarzają się także Ci, którzy preferują dom w mieście. Jest to dobre wyjście dla tych, którzy chcą mieć więcej miejsca, ale równocześnie nie chcą tracić dobrej lokalizacji, dostępu do sklepów, rozrywki i pracy. W takim wypadku, najwięcej osób decyduje się na wynajem, gdyż budowa takiej nieruchomości może nas wynieść zbyt dużo ze względu na ceny działek w mieście.

Tańszym wyjściem może się okazać budowa domu na wsi. Jest to dobre rozwiązanie dla tych, którzy chcą mieć mnóstwo miejsca, ogromny ogród i zwierzęta, które nie zawsze jest możliwość trzymać w mieście ze względu na skargo sąsiadów. Jednak decydując się na własny dom musimy mieć jakiś pomysł. Można zarówno projekt zamówić jak i samemu podsunąć pomysły na jego wykonanie. Ale jaki materiał na budowę wybrać? Do wyboru jest mnóstwo opcji. A może coś wyjątkowego i zdecydujesz się na budowę domu z keramzytu? Zobaczmy więc jakie wady i zalety taka budowla posiada.

Keramzyt – dobry czy zły wybór?

Keramzyt w Polsce nie należy do zbyt popularnych materiałów budowlanych. Dopiero od kilku lat zainteresowanie nim wzrosło. Ale jak wygląda budowa takiego domu? Jest ona łatwiejsza, czy może trudniejsza i przede wszystkim, czy to się opłaca? Dom z keramzytu jest składany na miejscu budowy z ogromnych płyt, które wykonywane są w fabryce. Taki produkt składa się w 75 % z keramzytu, a reszta to cement i piasek. Zobaczmy wiec jakie zalety ma budowa domu z takiego materiału. NA pewno zauważalną cecha jest szybkość budowy takiego obiektu. Ściany wyprodukowane mamy w ciągu doby, a całą budowa to około 3-4 tygodnie. Keramzyt doskonale trzyma ciepło, jest odporny na grzyby i owady, ognioodporny, dźwiękochłonny. Co więcej, nie musimy już sami wykonywać nacięć na drzwi i okna, ponieważ jest to robione w fabryce. Ściany są także uzbrojone pod instalację elektryczna oraz wodno-kanalizacyjną.

Złe strony materiału

A co z wadami? Czy zniechęcą nas do budowy takiego domu? Na szczęście nie. Jedyne przeszkody to konieczność zapewnienia dobrego dojazdu dla ciężkich samochodów i innych sprzętów, które będą nasz dom stawiać. Trzeba także brać pod uwagę to, że w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych, a co za tym idzie drogowych, działania będą zatrzymane z powodu niemożności dojazdu na miejsce budowy.

Kategorie: budowa domu,