Na co zwracać uwagę podczas kupna domu?

Jeśli mieszkasz w mieście, to na pewno na wakacje z niego wyjeżdżasz. Jest to spowodowane nie tylko tym, że chcemy odpocząć , ale także odetchnąć świeżym powietrzem. Jeśli nie wybieramy się za granicę, to miejscami najczęściej odwiedzanymi w Polsce są Mazuty, góry lub morze. Niekiedy też decydujemy się na dłuższy weekend na jakimś jeziorem czy rzeką – taką rozrywkę preferują zwykle wielbiciele wędkarstwa. Jednak może się okazać, że do miasta wcale nie mamy ochoty wracać.

Dobrym sposobem jest po prostu przeprowadzka na wieś. Jednak nie zawsze jest to takie proste. Dom kosztuje, a pieniądze nie zawsze są. Dlatego, najlepiej jest wpierw sprzedać mieszkanie w mieście , a potem dopiero kupować nieruchomość na wsi. Trzeba być jednak przygotowanym na większe koszty, gdyż w takim przypadku trzeba będzie doliczyć działkę. Jeśli nie chcemy mieszkania się pozbywać, można zdecydować się na wynajęcie go. Wtedy na dom bierzemy kredyt, który spłacany jest z zysku mieszkaniowego. Kiedy już czas na kupno domu, musimy pamiętać, że trzeba dobierać oferty bardzo uważnie, niektóre bowiem nieruchomości są obciążone kredytem hipotecznym.

Czy kredyt hipoteczny to przeszkoda w kupnie domu?

Bardzo dużo osób, boi się kupować nieruchomości, które zostały skredytowane. Jednak może to być całkiem bezpieczna transakcja, jeśli wiemy jakich procedur przestrzegać. Trzeba brać także pod uwagę to, że my także na zakup domu będziemy brać kredyt. Jak sprawdzić czy nasz wymarzony dom jest obciążony kredytem hipotecznym? Możemy w tym celu sprawdzić IV dział księgi wieczystej. Znajdziemy tam informacje na temat placówki, która kredytu udzieliła, jakiej jest on wielkości oraz nazwę instytucji. Obecność kredytu nie jest niczym nadzwyczajnym, ale musimy się postarać, aby transakcja przebiegła pomyślnie i bezpiecznie.

Sprawdź aspekty prawne

Jeśli kupujemy dom obciążony hipoteką, zwrócić należy uwagę, czy na pewno został on z niej wykreślony w momencie w którym nieruchomość zakupiliśmy. Dzięki temu, w przyszłości, nie będziemy mieli problemów z bankiem, który w przyszłości może się do nas zgłosić jeśli poprzedni właściciel nie będzie spłacał kredytu. Jeśli my także bierzemy kredyt na spłatę domu, musimy przypilnować, aby wzięta przez ciebie hipoteka znajdowała się na pierwszym miejscu w księdze wieczystej, ponieważ tego będzie wymagał bank. Kredyt, powinien być także spłacony przez poprzedniego właściciela, tak więc powinniśmy żądać okazania zaświadczenia z banku zanim podpiszemy akt notarialny.

Kategorie: kupno domu,