Zalety i wady szkieletu drewnianego – budujemy dom

Chcesz w końcu zamieszkać na wsi? Jeśli tak, to na pewno aktualnie mieszkasz w mieście. Ma ono zarówno swoje dobre jak i złe strony. Jednak najczęściej zmagamy się właśnie z tymi negatywnymi jak. Zanieczyszczone powietrze, ciągłe korki, mała ilość zieleni i niewystarczająca ilość miejsca w mieszkaniu. Ale z drugiej strony, w takim położeniu mamy większą ilość sklepów, dostęp do miejsc pracy oraz szkół i przedszkoli dla dzieci. Mimo wszytko, możemy mieć dość życia w mieście.

Wtedy najlepszą opcja jest wybudowanie własnego domu. Jest to dobra opcja szczególnie dla tych, którzy mają mieszanie w mieście na własność i mogą go sprzedać lub wynająć. W przypadku budowy domu trzeba liczyć sienie tylko z jego postawieniem, ale także z kupnem działki, która do tanich zwykle nie należy. Musimy także wiedzieć z czego dom ma być wykonany, aby móc podliczyć koszty. Niektórzy decydują się na drewniany szkielet. Sprawdźmy czy jest to dobre wyjście, czy może jednak uciec się do innych materiałów.

podejmij właściwą decyzję

Na zastosowanie drewnianego szkieletu decydują się ci, którzy są otwarci na nowości. Mamy dwa rodzaje szkieletów drewnianych. Lekki oraz ciężki. Zobaczmy wiec jakie pozytywy wiążą się z zastosowaniem szkieletu drewnianego. Przede wszystkim, cechą dominującą jest tutaj szybkość budowy takiego domu. W przypadku wyboru ww. szkieletu czas realizacji wynosi około 4 miesiące, w przypadku murowanego domu, to aż dwa lata. Taki dom bowiem nie wymaga osuszania i sezonowania. W czasie budowy nie zużyjemy też tak dużych ilości wody i prądu, gdyż na budowę trafiają już gotowe części. Co więcej, a my do dyspozycji nawet trudne tereny pod budowę , gdyż szkielet tego rodzaju jest znacznie bardziej elastyczny i odporny na drgania. Na proces budowy nie mają pływu także warunki atmosferyczne, a budynek może być doskonale wygłuszony i cechuje się dobrą izolacją cieplną.

Trochę o wadach

Mimo iż pozytywów jest dużo, to czeka nas także rozczarowanie pod względem minusów takiego rozwiązania. Musimy mieć na względzie przede wszystkim to, że jednak do bardziej żywotnych budynków należą te murowane. Taki dom nie jest także tak bardzo odporny na ogień. Mamy także mniejsze pole do popisu jeśli chodzi o zmiany w konstrukcji. Trzeba być również przygotowanym na wyższą cenę nieruchomości i niemożność dopilnowania wszystkich etapów budowy. Musimy także poszukać ekipy, która zrobi to doskonale i nie zmarnuje nam materiałów, co może się okazać dość problematyczne.

Kategorie: budowa domu,