Zalety i wady domu murowanego

Każdy z nas marzy o tym, aby mieć własny kąt na ziemi. Nie jest to jednak myśl tylko o jednym pokoju, ale o całym budynku. Są tacy, którym wystarczy własne mieszkanie. Jednak nie każdemu taka opcja odpowiada. Największym zmartwieniem w takim wypadku jest fakt, że mieszkania najczęściej są w mieście. W takim wypadku, trzeba się liczyć z bardzo małą ilością przestrzeni, hałasem ulicznym, a także małą ilością zieleni i zanieczyszczeniem powietrza. Jednak dla niektórych, największym zmartwieniem są sąsiedzi. To właśnie oni najczęściej w takich miejscach uprzykrzają skutecznie życie i psują humor. Oczywiście, może się okazać, że trafimy na życzliwych ludzi, ale wszystko zależy od tego w jakim wieku będziemy mieć współmieszkańców bloku czy kamienicy.

Dlatego najlepszym wyjściem jest budowa własnego domu na wsi. Możemy się zdecydować oczywiście też na miasto, ale wtedy trzeba brać pod uwagę znacznie większą cenę działki i to, że będziemy musieli się ograniczyć do mniejszej ilości miejsca. Kolejną kwestią jest materiał z jakiego będziemy nasz dom stawiać. Do wyboru mamy różne produkty. Jednak do tych najbardziej popularnych należy cegła. Poznajmy wiec wady i zalety takiego rozwiązania.

Dom z cegły – plusy i minusy

To czy zdecydujemy się na budowę z pustaka ceramicznego czy z cegły silikatowej zależy od regionu. Jednak bez względu na to, który materiał wybierzemy, metoda budowy jest taka sama. Zobaczmy więc, dlaczego jest to dobry wybór. Przede wszystkim, dom murowany ma znacznie dłuższą żywotność niż np. drewniany. Konstrukcja jest stabilna i trwała. Jest to także materiał, który odporny jest na ciężkie warunki atmosferyczne jakie zapewnia nam nasz klimat. Nie musimy się także obawiać spadków temperatur, gdyż taki materiał dobrze trzyma ciepło. Możemy także stworzyć dość pokaźnych rozmiarów konstrukcję i wybierać w różnorodnych materiałach wykończeniowych. Taki dom, doskonale pochłania dźwięki. Możemy go także budować niższym kosztem decydując się na mniej kosztowne materiały.

Mniej pozytywne cechy

Niestety w przypadku decyzji na postawienie domu z cegły , musimy wziąć pod uwagę pewne aspekty, których nie mamy możliwości ominąć. Przede wszystkim, o czym na pewno każdy wie jest czas budowy takiej nieruchomości. Nawet jeśli mamy odpowiednią kwotę, to może ona trwać nawet dwa lata. Wynika to z konieczności wysychania niektórych materiałów oraz warunków atmosferycznych. . Jeśli rozbudowa będzie dość spora, to musimy być przygotowani na okresową przeprowadzkę. Dość kłopotliwa może być także instalacja sanitarna, a raczej jej położenie. Do jej zainstalowania będziemy bowiem musieli wykonać bruzdy.

Kategorie: budowa domu,